Data utworzenia: 17 marzec 2017

Dnia 4 marca 2017 roku w świetlicy środowiskowej „Nazaret" odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem turnieju jest zapoznanie i propagowanie bezpiecznych zasad zachowania w przypadku zagrożenia pożarem i inną klęską żywiołową, bądź miejscowym zagrożeniem.

Zgodnie z regulaminem młodzież reprezentuje 3 grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Uczestnicy, którzy zajmują 1 i 2 miejsce kwalifikują się na turniej wyższego szczebla: kolejno powiatowego, wojewódzkiego i krajowego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 15 uczestników w dwóch grupach wiekowych reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja.

Po napisaniu testu z wiedzy pożarniczej i odpowiedziach ustnych przed komisją składającą się z przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej nasi uczniowie uplasowali się na następujących miejscach:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Kacper Słomski

II miejsce: Małgorzata Borawska

III miejsce: Julia Borawska

Gimnazjum:

I miejsce: Klaudia Nowak

II miejsce: Julia Zalewska

III miejsce: Natalia Boguś

Kacper Słomski, Małgorzata Borawska, Klaudia Nowak i Julia Zalewska zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych i będą reprezentowali Naszą Gminę w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbędzie się dnia 01.04.2017 r. w Malborku.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!