Data utworzenia: 19 kwiecień 2016

Dnia 5 marca 2016 roku w świetlicy środowiskowej „Nazaret” odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Zgodnie z regulaminem młodzież reprezentuje 3 grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Uczestnicy, którzy zajmują 1,2 miejsce kwalifikują się na turniej wyższego szczebla: kolejno powiatowego, wojewódzkiego i krajowego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 19 uczestników w trzech grupach wiekowych reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjum oraz ponadgimanzjalne. Po zakończeniu rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc kwalifikujących się do dalszego etapu przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe) 

  1. Kacper Słomski - Lisewo Malborskie
  2. Nikola Kosior - Szymankowo

II grupa wiekowa (gimnazja)

  1. Kacper Górski – Lichnowy
  2. Natalia Boguś – Lichnowy

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

  1. Zbrzeźna Marlena - Lisewo Malborskie

Następnie w dniu 02.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku odbyły się eliminacje powiatowe, podczas których uczniowie reprezentujący naszą gminę musieli wykazać się niezwykłą znajomością przepisów przeciwpożarowych. Po ciężki zmaganiach zarówno z testem jak i pytaniami ustnymi dwóm uczniom z terenu naszej gminy udało zająć się miejsca w ścisłej czołówce: Kacper Słomski z Zespołu Szkół z Lisewa Malborskiego w I grupie wiekowej zajął II miejsce, natomiast Kacper Górski reprezentujący ZS Lichnowy w II grupie wiekowej zajął III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.