Data utworzenia: 13 marzec 2018

Dnia 10 marca 2018 roku w świetlicy środowiskowej „Nazaret” odbyły się XLI eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Zgodnie z regulaminem młodzież reprezentuje 3 grupy wiekowe: grupa młodsza, tj. 10-13 lat, grupa średnia, tj. 14-16 lat oraz grupa starsza, tj. 17-19 lat. Uczestnicy, którzy zajmują pierwsze i drugie miejsce kwalifikują się na turniej wyższego szczebla: kolejno powiatowego, wojewódzkiego i krajowego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 17 uczestników w dwóch grupach wiekowych.

Po zakończeniu rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa
1. Małgorzata Borawska – SP Lichnowy
2. Julia Borawska – SP Lichnowy
3. Nikola Kosior – SP Szymankowo

II grupa wiekowa
1. Natalia Boguś – SP Lichnowy
2. Klaudia Żmuda – SP Lichnowy
3. Wiktoria Gołębiewska – SP Lisewo Malborskie

Małgorzata Borawska, Julia Borawska, Natalia Boguś oraz Klaudia Żmuda zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych i będą reprezentowały Naszą Gminę w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbędzie się dnia 07.04.2017 r. w Malborku.

Podziękowania należą się także nauczycielom, którzy pomagali uczniom przygotować się jak najlepiej do turnieju, a mianowicie: Pani Ewie Bakalarz z SP Szymankowo, Panu Bogdanowi Gronek z SP Lichnowy oraz Panu Wojciechowi Wasielewskiemu z SP Lisewo Malborskie.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!