Data utworzenia: 01 kwiecień 2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach

ul. Zwycięstwa 15
82-224 Lichnowy
tel: (55) 271 26 34

e-mail: biblich(at)lichnowy.pl
strona www: http://gbplichnowy.naszabiblioteka.com

 biblioteka lichnowy

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek - 8:00-10:00
  • Wtorek - 4:00-17:00
  • Środa - nieczynne
  • Czwartek - 14:00-17:00
  • Piątek - 10:00-12:00

Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach wraz z punktami bibliotecznymi w Lisewie Malborskim i Szymankowie tworzy od 2003 r. sieć biblioteczną w gminie Lichnowy.

Biblioteka w Lichnowach oraz punkty biblioteczne umiejscowione są w budynkach szkolnych i obsługiwane przez trzech nauczycieli bibliotekarzy, posiadających wykształcenie bibliotekoznawcze i pedagogiczne. Najliczniejszą grupę czytelników stanowią uczniowie na różnych etapach edukacyjnych. Księgozbiór jest sukcesywnie zaopatrywany w nowości wydawnicze, co w dużym stopniu stanowi o atrakcyjności biblioteki w środowisku lokalnym. Szczególny nacisk kładzie się na zakup lektur, beletrystyki dla dzieci i młodzieży oraz beletrystyki dla dorosłych. Obecnie biblioteka dysponuje księgozbiorem w liczbie 12141 egzemplarzy.

Ponadto biblioteka oferuje „książkę na telefon” i jest współtwórcą publikacji regionalnych. Przy bibliotece działa także Stowarzyszenie "Szansa dla Lichnów", aktywizujące społeczność lokalną.

Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach bierze udział w programie „Orange dla Bibliotek". W ramach tego programu biblioteka otrzymała dofinansowanie do opłat za Internet. Udział w tym programie umożliwia użytkownikom i pracownikom biblioteki korzystanie z bezpłatnego Internetu. Z Internetu można korzystać również bezprzewodowo. Program „Orange dla Bibliotek" wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększanie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania. Dzięki programowi Biblioteka może stać się nowoczesnym, wielofunkcyjnym centrum informacyjnym, kulturalnym i edukacyjnym.