Data utworzenia: 17 październik 2016

Pracę świetlic wiejskich, które znajdują się na terenie całej gminy nadzoruje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lichnowach. Świetlice znajdują się w miejscowościach: Lichnowy, Szymankowo, Lisewo Malborskie, Tropiszewo, Dąbrowa, Lichnówki Drugie, Boręty, Pordenowo, Parszewo. W świetlicach wiejskich odbywają się imprezy cykliczne takie jak: Dzień Babci i Dziadka, Dzien Seniora, konkursy, turnieje sportowe oraz inne atrakcje plenerowe.

Świetlica Środowiskowa „Nazaret” w Lichnowach

Opiekunem świetlicy jest Pani Katarzyna Kaczerewska. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 19.00 oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 16.00. Świetlica wyposażona jest w mini bar, siłownię, salę zabaw dla dzieci młodszych, bilard, stanowiska komputerowe, stół do gry w piłkarzyki, oraz różnego typu gry planszowe. W budynku znajduje się również sala widowiskowa, w której odbywają się różnego typu uroczystości gminne. W oparciu o takie zaplecze na świetlicy odbywają się zajęcia takie jak: turnieje gry w bilard, piłkarzyki, ping-pong. Zaplecze kuchenne służy przede wszystkim do organizowania zajęć kulinarnych. Oprócz zajęć codziennych, młodzież ma możliwość brania udziału w imprezach okolicznościowych organizowanych przez opiekunki.

Świetlica Wiejska w Szymankowie

Obecnie funkcję opiekuna świetlicy pełni Pani Jowita Jabłońska. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 20.00 oraz co drugą sobotę w godzinach od 12.00 do 16.00. Placówka wyposażona jest w podstawowy sprzęt, tj. telewizor, odtwarzacz DVD, mini wieże HI FI, stoliki, krzesła, gry planszowe, stół do gry w bilard, stół do gry w tenisa stołowego itp. Zajęcia, które odbywają się na świetlicy to: konkursy plastyczne o różnej tematyce, turnieje, imprezy okolicznościowe oraz towarzyszące im atrakcje, tj. zabawy taneczne, ogniska, konkursy plenerowe, itp.

Świetlica Wiejska w Tropiszewie

Obecnie funkcję opiekuna pełni Pani Grażyna Nowak, świetlica jest czynna pięć razy w tygodniu od 15.00 do 19.00. Placówka jest wyposażona w podstawowy sprzęt: telewizor, odtwarzacz DVD, mini wieżę HI FI, stoliki, krzesła, gry planszowe, stół do gry w tenisa. Placówka organizuje zajęcia takie jak: konkursy plastyczne, gry plenerowe, turnieje gier planszowych. Oprócz tego organizowane są imprezy okolicznościowe.

Świetlica Wiejska w Dąbrowie

W 2010 roku świetlica została wyremontowana (zaplecze kuchenne i sanitarne) i wyposażona w ramach realizacji projektu pod nazwą „Remont świetlic wiejskich wraz z zakupem doposażenia w miejscowościach Parszewo, Pordenowo i Dąbrowa w gminie Lichnowy”. Placówka jest wyposażona w podstawowy sprzęt: telewizor, odtwarzacz DVD, mini wieżę HI FI, krzesła, stoły, gry planszowe, stół do gry w tenisa stołowego, komputery, zaplecze kuchenne. Świetlica stanowi głownie miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą spędzić wolny czas uczestnicząc w zajęciach plastycznych, kulinarnych, komputerowych. Podobnie do pozostałych świetlic organizowane są imprezy okolicznościowe. Funkcję opiekuna świetlicy pełni Pani Gabriela Abramczyk, świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku od 14:00 do 19:00.

Świetlica Wiejska w Lichnówkach Drugich

Świetlica jest czynna w zależności od potrzeb mieszkańców. Placówka jest wyposażona w podstawowy sprzęt: telewizor, odtwarzacz DVD, mini wieże HI FI, stół do gry w bilard, stół do gry w ping-pong, stół do gry w piłkarzyki, stoliki, krzesła, gry planszowe. Świetlica stanowi głownie miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą spędzić wolny czas uczestnicząc w zajęciach plastycznych oraz komputerowych. Podobnie do pozostałych świetlic organizowane są imprezy okolicznościowe.

Świetlica Wiejska w Borętach

Obecnie funkcje opiekunów świetlic pełnią Pani Barbara Mania. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00 oraz w soboty w godzinach od 14.00 do 20.00. Wyposażenie świetlicy stanowią: telewizor, odtwarzacz DVD, mini wieże HI FI, stół do gry w bilard, stół do gry w ping-pong, stół do gry w piłkarzyki, stoliki, krzesła, gry planszowe, zaplecze kuchenne.

Świetlica Wiejska w Parszewie

Udostępniona od października 2010 roku. Świetlica została wyremontowana w ramach realizacji projektu pod nazwą „Remont świetlic wiejskich wraz z zakupem doposażenia w miejscowościach Parszewo, Pordenowo i Dąbrowa w gminie Lichnowy”. Dokonano także kompletnego wyposażenia świetlicy w sprzęt komputerowy, RTV, gry planszowe i edukacyjne, doposażono zaplecze kuchenne. Funkcję opiekuna świetlicy obecnie pełni Pani Katarzyna Kowalska. Placówka jest czynna od wtorku do piątku w godzinach od 14.30 do 19.30 oraz w soboty w godzinach od 12.00 do 17.00.

Świetlica Wiejska w Pordenowie

Udostępniona od października 2010 roku. Świetlica została wyremontowana w ramach realizacji projektu pod nazwą „Remont świetlic wiejskich wraz z zakupem doposażenia w miejscowościach Parszewo, Pordenowo i Dąbrowa w gminie Lichnowy”. Dokonano także kompletnego wyposażenia świetlicy w sprzęt komputerowy, RTV, gry planszowe i edukacyjne oraz doposażono zaplecze kuchenne.